یکی از بهترین استراتژی‌های تبلیغاتی در فضای ترافیک تبلیغات کنونی، بازاریابی ویروسی یا وایرال مارکتینگ با ویدیو است. با ظهور ابزارهای وسیع شبکه اجتماعی و تجهیزات نسبتا ارزان قیمت دوربین های دیجیتال، ساخت ویدئو از همیشه ساده تر شده است. به همین علت بازاریابان در حال رقابت برای تولید و انتشار ویدیوهایی با رویکرد بازاریابی ویروسی یا وایرال مارکتینگ هستند. نکته مهم ایده شما برای وایرال کردن محتوا ویدئویی است. این ایده‌ها گاها از دل جامعه یعنی از هنجار‌ها و اتفاقات روزمره به وجود می‌آید که ترند روز شده اند. در این جا چند نکته برای تولید ویدیئو وایرال را با هم بررسی می کنیم.

  1. طوفان فکری

برنامه‌ریزی قبل از فیلم‌برداری اغلب مهم‌ترین فرآیند برای دریافت استراتژی ویدئوی وایرال است. بعضی از طوفان فکری‌های ساده می‌توانند شگفتی‌هایی برای فرآیند تبلیغاتی ایجاد کنند که به ایده‌هایی جالب برای ویدیو ویروسی برسیم.

  1. مخاطب خود را بشناسید.

تبلیغات شما چه کسانی را هدف قرار می‌دهد و چرا آنها هدف ما هستند؟ پاسخ به این دو سوال می‌تواند استراتژی بازاریابی ویروسی شما را به موفقیت نزدیک‌تر کند.

هدف نهایی از بازاریابی ویروسی خود را تعیین کنید. این ممکن است مثل جادو به نظر بیاید ولی پیامی که بازاریابی ویروسی می‌دهد لازم نیست یک مفهوم علمی باشد. با دسته بندی های ساده تر مثل خنده‌دار و تکان‌دهنده شروع کنید. بعد از شروع درمی‌یابید که ایده های بازاریابی ویروسی ممکن است آسان‌تر و سرگرم‌کننده از آن‌چه انتظار داریم، باشد.

  1. بازیگرها را تعیین کنید.

یکی از المان‌های اصلی ویدیوهای وایرال این است که معمولا به بیشتر از یک نفر برای نقش‌آفرینی نیاز دارد. برای بازاریابی ویروسی همچنین نیاز به تیم اجرایی شامل فیلم‌بردار، صدابردار و … مگر اینکه موضوع ما به تنهایی بتواند جذابیت کافی داشته‌باشد.

  1. فیلم‌برداری کنید.

افراد حرفه‌ای عقیده دارند نباید در ابتدا کار سخت بگیریم. شروع کردن به فیلمبرداری بهتر است از اینکه همه چیز را با ایده آل در ذهن خود مقایسه کنیم. کار سخت که همان فیلم‌برداری است را انجام دهید و سپس ویرایش کلی کنید تا ویدیوی وایرال خود را آماده داشته‌باشید.

هزینه ها را پایین نگه دارید. اکثر ویدیو های وایرال سرمایه آنچنانی ندارند. نیازی به صرف هزینه بالا برای تولید ویدیو نیست. ایده شما و مفهوم مد نظر مهم‌تر از کیفیت ویدیو است پس روی آن تمرکز کنید.

  1. ویدیو وایرال خود را پخش دهید.

یکی از مهم‌ترین نکات برای اینکه ویدیوی ما دست به دست شود این است که چگونه ویدیوی خود را پخش کنیم.  راه‌های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد. پس به ایده توزیع ویدیو به دقت توجه کنید. در فضای فعلی اینستاگرام بهترین پلتفرم برای ویدئو وایرال است. شاید لازم باشد در ابتدای کار از صفحات پر بازدید برای انتشار محتوا استفاده کنید. بنمای به عنوان مجری تبلیغات گسترده در اینستاگرام می‌تواند با انتشار محتوا شما در پربازدید ترین صفحات به وایرال شدن آن کمک کند.